Na 90-lecie Lublinianki piłkarze zagrali w hali MOSiR

KS Lublinianka obchodzi 90-lecie istnienia. Najstarszy lubelski klub piłkarski założony został w 1921 roku. Z okazji jubileuszu w hali MOSiR odbyła się impreza upamiętniająca to wydarzenie. Zasłużeni gracze, trenerzy i działacze otrzymali pamiątkowe medale, a na parkiecie toczyła się walka w turniejach juniorów i oldbojów.
Impreza upamiętniająca 90-lecie istnienia Lublinianki była bardzo udana. Podczas jej trwania okazję do spotkania się miało wielu związanych z klubem osób, a w ciągu całego dnia w hali MOSiR pojawiło się sporo osób. - Cieszę się, że coś takiego zostało zorganizowane. Jeszcze rok czy pół roku temu widmo rozwiązania klubu było bardzo wyraźne, teraz staramy się go odbudować, przyciągnąć kibiców, budujemy zespół i mam nadzieję, że będzie fajnie. Turniej był robiony dość szybko i nie wszystko się zgrało, ale następnym razem na pewno będzie jeszcze lepiej - mówił będący legendą Lublinianki Marek Sadowski. Z obecności na takiej imprezie zadowolony był też były znakomity piłkarz, a obecnie poseł na Sejm RP Cezary Kucharski. - Myślę, że warto pielęgnować takie tradycje i jubileusze, zwłaszcza że Lublinianka to najstarszy lubelski klub. Dziękujemy bardzo za zaproszenie na ten turniej. Legia też ma tradycje wojskowe, można powiedzieć, że jest podobieństwo branżowe, więc z chęcią przyjechaliśmy. Tradycja to coś bardzo cennego i należy wspierać takie kluby jak Lublinianka - stwierdził Kucharski.

Piłkarskie święto rozpoczęło się już o godzinie 9 turniejem juniorskim. Zmierzyło się w nim pięć lubelskich ekip. Najlepszymi okazali się być młodzi gracze reprezentujący Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin. Młodzieżowcy samej Lublinianki-Wieniawy nie zachwycili, bowiem nie udało im się zdobyć punktu w żadnym z czterech rozegranych spotkań. Druga była Wieniawa, trzeci BKS, zaś na czwartej pozycji uplasował się Widok.

Największe zainteresowanie wzbudził turniej oldbojów. Wystąpiło w nim wielu znanych fanom futbolu byłych zawodników takich jak między innymi Cezary Kucharski i Jerzy Podbrożny grający w Legii Champions Warszawa, Siergiej Michajłow reprezentujący ekipę Gwiazd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej czy Adam Piekutowski z Lublinianki. Rywalizacja była bardzo zacięta - aż cztery zespoły zakończyły turniej z dorobkiem siedmiu punktów i o pozycjach, jakie zajęły poszczególne zespoły, zadecydował bilans bramek ze spotkań między tymi drużynami. Zwyciężyli Przyjaciele Lublinianki przed Hetmanem Zamość, Legią Champions, Lublinianką i najbardziej pechowymi tego dnia Gwiazdami LZPN, którym nie udało się choćby zremisować.

Podczas imprezy pamiątkowymi medalami wyróżniono wielu piłkarzy Lublinianki. Otrzymali je Piotr Bielak, Waldemar Bielak, Michał Borowski, Arkadiusz Bryda, Grzegorz Brzozowski, Tomasz Brzyski, Paweł Bugała, Stanisław Cybulski, Stanisław Czekalski, Sylwester Czernicki, Kazimierz Dacko, Włodzimierz Grabiec, Sławomir Gołociński, Krzysztof Gralewski, Tadeusz Grula, Zbigniew Grzesiak, Piotr Jaroszyński, Lech Ławecki, Arkadiusz Onyszko, Marcin Mańka, Jacek Paździor, Adam Piekutowski, Mieczysław Pisz, Grzegorz Poleszak, Wiesław Rafalski, Jerzy Rejdych, Janusz Rychcik, Marek Sadowski, Maciej Sebastianiuk, Kazimierz Stefański, Ryszard Szorc, Ryszard Szych, Marek Wawer, Zbigniew Wideński, Jakub Wierzchowski, Józef Wiśniewski, Sylwester Wiśniewski, Waldemar Wójcik oraz Konrad Zieliński.

Wyniki turnieju juniorów

1. Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin 4 9 8-4

2. KP Wieniawa Lublin 4 9 6-4

3. BKS Lublin 4 7 5-4

4. UKS Widok Lublin 4 4 1-4

5. KS Lublinianka-Wieniawa 4 0 2-7

Wyniki turnieju oldbojów

1. Przyjaciele Lublinianki 4 7 13-9

2. Hetman Zamość 4 7 9-4

3. Legia Champions Warszawa 4 7 10-8

4. Lublinianka 4 7 5-5

5. Gwiazdy LZPN 0 2-13